projekt nr 65

65. Młodzi dla młodych


Lokalizacja

Biblioteka Publiczna
ul. Szkolna 9
05-500 Piaseczno

Skrócony opis projektu

Projekt ma na celu pokazanie młodym ludziom, że warto mieć w życiu pasję. Na spotkania zaprosimy osoby, które ze swoich zainteresowań zrobiły coś więcej.

Opis projektu

Projekt Młodzi dla młodych ma za zadanie pokazać młodym osobom, że warto rozwijać swoje zainteresowania. Na spotkania planujemy zaprosić YouTubera Ignacego Łukowskiego, kickboxerkę Dorotę Godzinę i blogera Daniela Muniowskiego. Każda z tych osób robi w życiu to, czym się interesowała od lat. Ignacy nagrywa filmy, jest prezenterem programów internetowych, Dorota odnosi ogromne sukcesy w sporcie, a Daniel kolekcjonuje i recenzuje książki. Jeśli osoby nie będą miały wolnych terminów będziemy starali się zaprosić młodych pasjonatów, którzy zainspirują uczniów do szukania w życiu zainteresowań.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

Chcemy, by projekt pokazał młodym ludziom, że można robić w życiu to, co się lubi i że hobby jest ważne, bo dzięki niemu poznaje się nowych ludzi i jest się szczęśliwym.

Zasady korzystania

Spotkania będą organizowane w filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno na ul. Szkolej 9. Wezmą w nich udział uczniowie, którzy chcieliby dowiedzieć się jak zarabiać na swojej pasji. Spotkania będą otwarte, darmowe, lecz z założenia skierowane do osób uczących się.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Spotkania: 2,5 tys. zł za każde, 7,5 tys. zł łącznie7 500 zł

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach

Opis realizacji

Projekt zrealizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno- Filia Osiedle.
Spotkania w ramach projektu odbyły się w dniach:
- 20.02.2019- gościem spotkania był Daniel Munowski- youtuber- Strefa czytania
- 20.03.2019- gościliśmy Ignacego Łukowskiego- youtuber- Kolega Ignacy
- 20.05.2019- o swojej pasji i e roli w jego życiu opowiadał Michał Piec- podróżnik.
Wszystkie spotkania ze względów lokalowych odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Zgromadziły one 146 uczestników, głównie uczniów SP 5 i młode osoby do 18 roku życia. Wstęp na spotkania był wolny.
Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Postęp realizacji

Projekt zrealizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno- Filia Osiedle. Spotkania w ramach projektu odbyły się w dniach: - 20.02.2019- gościem spotkania był Daniel Munowski- youtuber- Strefa czytania - 20.03.2019- gościliśmy Ignacego Łukowskiego- youtuber- Kolega Ignacy - 20.05.2019- o swojej pasji i e roli w jego życiu opowiadał Michał Piec- podróżnik. Wszystkie spotkania ze względów lokalowych odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Zgromadziły one 146 uczestników, głównie uczniów SP 5 i młode osoby do 18 roku życia. Wstęp na spotkania był wolny. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem.