projekt nr 8

8. Housepital Festival 2019


Lokalizacja

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego

Skrócony opis projektu

Housepital Festival jest to projekt zrzeszający wszystkich fanów muzyki elektronicznej i klubowej. Od 6 lat otwieramy wakacje w Piasecznie zapraszając najbardziej znanych DJ'i z kraju i zagranicy. Jest to jedna z największych imprez w regionie, mająca szansę na wypromowanie naszego miasta i gminy na znacznie szerszą skalę.

Opis projektu

Co roku Housepital Festival odbywa się na bardzo podobnych zasadach posiadając budżet w tej samej wysokości każdorazowo. Impreza ta wpisała się w kanon rozpoznawalnych marek od początku do końca wymyślona i zrealizowana na terenie gminy Piaseczno. Ostatnia edycja otwierająca wakacje cieszyła się rekordową frekwencją około 3000 uczestników co jest przy obecnym finansowaniu zbliża nas do górnej granicy naszych możliwości. Mieszkańcy oczekują różnorodności z roku na rok. Nowych, coraz to bardziej znanych i lubianych artystów, atrakcji scenicznych, pokazów pirotechnicznych, tancerzy, itd.  

Na przyszłoroczną edycję chcąc rozwijać inicjatywę planujemy z imprezy jednodniowej zorganizować dwudniową.
W tym celu potrzebujemy wstępnie podwoić nakład naszego obecnego finansowania i przeznaczyć go na:
- Oprawę techniczna wydarzenia (nagłośnienie i oświetlenie)
- Profesjonalna ochrona
- Marketing (reklamowanie i przekazanie opinii publicznej wszystkich informacji odnośnie imprezy)
- Zapewnienie sanitariatów

Cała reszta kwoty pozostająca po rzeczach obowiązkowych do zapewnienie, żeby festiwal się odbył zostanie przeznaczona na bookingi znanych i lubianych artystów (kwota około 60-70 tysięcy złotych).
Kto to będzie dokładnie będzie można ustalić dopiero w 2019 roku posiadając wiedzę odnośnie finansowania jakie uzyskał festiwal.
Filmy jak to wyglądało w poprzednich latach:
2015: www.tinyurl.com/AftermovieHPF2015
2016: www.tinyurl.com/AftermovieHPF2016
2017: www.tinyurl.com/AftermovieHPF2017

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

Po każdym roku, po każdej edycji bardzo duża grupa uczestników zadaje mi jako organizatorowi pytania co przyniesie przyszłość i kiedy festiwal rozrośnie się. Ciężko jest na to merytorycznie odpowiadać posiadając identyczny budżet co roku.

Housepital Festival w szybkim tempie przy dużej pracy reklamowej i trafieniu w bardzo szeroką grupę docelową z muzyką elektroniczno/house'ową stał się jedną z największych imprez w okolicy. Większość imprez może pozwolić sobie na rozrost dzięki sprzedaży biletów, inwestycji prywatnych lub sponsorskich. Próbowaliśmy różnymi kanałami zdobyć dodatkowe fundusze na festiwal, jednak za każdym razem bezskutecznie. Piaseczno powinno mieć swój projekt, budowany oddolnie przez mieszkańca, który jest kojarzony nie tylko w okolicy, ale i w województwie lub nawet kraju. Im więcej osób przyjeżdża zainteresowanych na wydarzenie tym wszyscy lokalni przedsiębiorcy mają okazję zarobić - hotele na noclegach, restauracje na wyżywieniu, sklepy na zakupach, itd.

Zasady korzystania

Housepital Festival 2019 będzie imprezą otwartą i darmową dla wszystkich. Organizowany jest on na Placu Piłsudskiego bez żadnych ograniczeń.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Bookingi znanych artystów60 000 zł
2Oprawa techniczna festiwalu10 000 zł
3Nagranie & montaż profesjonalnego fimu promującego Piaseczno i festiwal10 000 zł
4Fotografowanie i relacja zdjęciowa wykonana przez profesjonalnego fotografa 3 000 zł
5Ochrona wydarzenia7 000 zł
6Atrakcje dla uczestników, pirotechnika, wyrzytnie CO2, LED Robot Show10 000 zł
Łącznie: 100 000 zł

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach