projekt nr 105

105. Nareszcie bez smyczy - wybieg z przeszkodami Chyliczkowska


Opis projektu

Codziennie rano i wieczorem widać jak mieszkańcy osiedlli przy ull. Młynarska, Warszawska, Chyliczkowska wychodzą na spacery ze swoimi pupilami. Jednak nie ma miejsca gdzie można to zrobić w sposób swobodny. Najczęściej wykorzystywane miejsca nie zawsze są do tego przystosowane. Zadanie obejmuje utworzenie wybiegu dla psów, ogrodzenie terenu, zamontowanie na terenie wybiegu kilku urządzeń sprawnościowych ( daszek, koło, slalom, tunel, poprzeczki) oraz wygospodarowanie wolnej przestrzeni. Ponadto właściwym byłoby zainstalowanie kilku ławek oraz koszy na śmieci oraz psie odchody. Wybieg dla psów będzie także świetnym miejscem spotkań fascynatów czworonogów. Wybieg jest także miejscem socjalnym dla psa, gdzie pies może zacieśniać więzy z  innymi zwierzakami.

Uzasadnienie potrzeby realizacji

Piaseczno jest coraz większym miastem, przybywa osiedli, mieszkańców oraz zwierząt. Na terenie Piaseczna nie miejsca, gdzie właściciele oraz ich pupile mogliby spędzić czas. Taki wybieg dla psów jest bardzo potrzebny i z całą pewnościa ten pomysł spotka się z aprobatą zarówno posiadaczy zwięrząt, jak i tych, którzy ich nie mają.

Opis lokalizacji

Działka 8/7 obr 27 w okolicach stawu oraz Parku Miejskiego w Piasecznie

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Przygotowanie terenu13 000 zł
2Ogrodzenie terenu25 000 zł
3Zakup i instalacja urządzeń na wybiegu40 000 zł
4Zakup i instalacja ławek oraz koszty na odchody10 000 zł
5Wynajem terenu od właściciela2 000 zł

Projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach

Utrzymnie zieleni, urządzeń oraz sprzątanie ok 10 tys. PLN rocznie

Opis realizacji

Zadanie przeniesione na rok 2019. W otoczeniu parku prowadzone będą roboty budowlane przy stawie, które kolidują z wybraną lokalizacją wybiegu. Po modernizacji stawu Gmina przystąpi do tej realizacji.

Postęp realizacji

Zadanie przeniesione na rok 2019. W otoczeniu parku prowadzone będą roboty budowlane przy stawie, które kolidują z wybraną lokalizacją wybiegu. Po modernizacji stawu Gmina przystąpi do tej realizacji.

Załączniki

wybieg-dla-psow.pdf