projekt nr 108

108. Montaż lustra drogowego na wyjeździe z ul. Chopina w ul. Gerbera


Skrócony opis projektu

Projekt dotyczy poprawy bezpieczeństwa drogowego dzięki zamontowaniu lustra drogowego na wyjeździe z ul. Chopina w ul. Gerbera.

Opis projektu

Proponuję poprawny montaż lustra drogowego przez służbę drogową zleconego przez Gminę.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

W obecnej sytuacji kierowcy pojazdów wyjeżdżających z ul. Chopina nie widzą pieszych idących, biegnących, jadących chodnikiem na rowerach ... od strony ul. Czajewicza oraz użytkownicy chodnika na ul. Gerbera przemieszczający się w kierunku ul. Sienkiewicza nie widzą pojazdów nadjeżdżających z ul. Chopina. Szczelne tam ogrodzenie nieruchomości uniemożliwia wzajemną widoczność. Znaczą częścią użytkowników to dzieci idące do i ze szkoły.
Znaki drogowe, co prawda, zobowiązują do ich respektowania, ale znając realia drogowe nieostrożnych użytkowników wiemy, że dodatkowe zabezpieczenie zwiększy bezwypadkowość na tym skrzyżowaniu.
Dość często zdarzają się przypadki poważnego zagrożenia stresujące pieszych i kierowców i tylko szczęśliwym zrządzeniem losu nie doszło tam jeszcze do tragedii. Zwiększenie widoczności dającej bezpieczeństwo za niewielkie pieniądze warte jest uwagi. Nie należy czekać do pierwszej tragedii, która dopiero wtedy zwiększy motywację i realizację.

Zasady korzystania

Rola lustra drogowego jest powszechnie znana i na zasadzie, że nigdy za dużo zabezpieczeń, godne jest uwagi i powagi.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Lustro drogowe z montażem - max. 2000,00 zł.2 000 zł

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach