projekt nr 26

26. Z kulturą na "T" - Co w winie "piszczy"?


Opis projektu

Wykład z prezentacją dla Mieszkańców miasta na temat wina i kultury z nim związanej np. w domu kultury, który obejmowałby np. poniższą tematykę:
- co to jest wino?
- jak się je robi?
- winne stereotypy?
- wino w Polsce i na świecie.
W przypadku gdyby było duże zainteresowanie można byłoby zrobić np. trzy różne terminy, które byłyby w weekend tak aby każdy mógł znaleźć chwilę i wziąć udział w takim wydarzeniu.

Uzasadnienie potrzeby realizacji

Podnoszenie wiedzy lokalnej społeczności na tematy, które robią się coraz popularniejsze na rynku polskim a znane są od dawien dawna na takich rynkach jak Francja. Włochy czy Hiszpania.
Zdobyta wiedza poprzez taki wykład podniesie kompetencje zarówno:
a) młodzieży - dzięki takiej wiedzy łatwiej będzie im znaleźć pracę np. w gastronomii (np. kelner) ale także w branży alkoholowej (np. jako Przedstawiciel Handlowy);
b) osób starszych - w sytuacjach prywatnych jak i służbowych np. poprzez najprostszą czynność jak prawidłowo trzymać kieliszek możemy wizualnie i mentalnie poprawić wizerunek społeczny zarówno wśród rodaków jak i zagranicznych gości;
c) urzędnicy - często bywają w miejscach publicznych wśród różnych ludzi i często niestety nie znają podstawowych zagadnień w danej dziedzinie. Dzięki tej wiedzy nawet najprostsza rzecz jak trzymanie prawidłowo kieliszka może poprawić jego wizerunek i podnieść status społeczny .

Opis lokalizacji

Lokalizacja podana orientacyjnie jeśli wydarzenie miałoby miejsce w Domu Kultury.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Wynajęcie sali (np. w Domu Kultury) (Cena orientacyjna za jedno spotkanie 1000zł). 3 spotkania3 000 zł
2Firma przeprowadzająca takie wystąpienie. 1 spotkanie ok 2 godz.(Cena za 1h = 1000zł) 3 spotkania po 2 godz.6 000 zł

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach