projekt nr 14

14. Droga asfaltowa na odcinku zabudowanym


Opis projektu

Rozwiązaniem dla mieszkańców i korzystających z drogi pomiędzy ul.Solną, Orchidei i Polną w Chylicach, jest ugruntowienie poprzez stabilne zabezpieczenie asfaltem i wytyczenie pobocza dla pieszych, co pomoże zlikwidować:
-liczne i uszkodzenia samochodów ( mieszkańcy są stale narażani na koszt z własnej kieszeni, urywane zawieszenia, uszkadzane amortyzatory, zadrapania)
-zagrożenie dla pieszych
-poprawi komfort życia poprzez wyeliminowanie kurzu i pyłów
Trasa ta powinna być bardziej udostępniona aby móc normalnie i godnie wyjść na spacer, przejść trasę na piechotę czy przejechać rowerem bez wdychania oparów i kurzu, móc normalnei wyjść na spacer z psem- zwłaszcza zimą, kiedy koszmarne błoto uniemożliwia poruszanie się, a samochód po jednym razie nadaje się do myjni.
To wstyd mieszkać w takich warunkach, a przecież tak nie daleko Piaseczna i zadbanego Józefosławia...

Uzasadnienie potrzeby realizacji

Potrzebujemy godnie żyć i mieć zapewnione podstawowe warunki do korzystania z ulicy jako piesi jak i kierowcy bez pokonywania zalanych ulic, dołów pełnych błota i brodzeniu po kolana w zaniedbanych ulicach. Okolica potrzebuje zadbanej zieleni, oczyszczenia z przerośniętych krzaków pełnych śmieci. Rozwijające się życie rodzinne i dzieci potrzebują godnie dotrzeć do domu, ale też wyjść na teren zielony, potrzebują parku, placu zabaw i połączenia ich z cywilizowanymi warunkami życia. Obecnie jesteśmy odcięci, porzuceni wśród dzikich zarośli z gruntową drogą pełną błota i brudu.
Dziwne że w XXI mieszkańcy marzyć muszą o czystych i bezpiecznych warunkach pokonania codziennej drogi do pracy i szkoły.

Opis lokalizacji

Projekt dotyczy drogi od ulicy Solnej ( boczna Przesmyckiego), przez Morelowa, dalej Orchidei i Polna wraz z przylegymi Zimową i Bażancią).

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach